امام جمعه لواسانات با تاکید بر لزوم وجود شفافیت در امور گفت: شوراهای اسلامی شهر برای نمایندگی مردم و مقبولیت در بین شهروندان، گروه‌هایی از نخبگان منطقه تشکیل دهند و در سه حوزه مشورت و تصمیم‌سازی، امور اجرایی و نظارت مردمی از ظرفیت‌ آنان بهرمند شوند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لواسانات، حجت الاسلام “سید سعید لواسانی” در دیدار با منتخبان ششمین دوره شورای شهر لواسان افزود: حضور نخبگان از اهمیت بسیاری برخوردار است. شما در تمام مسائل متخصص نیستید، به طور مثال در مسائل حقوقی جزئیاتی وجود دارد که اگر بر آن مسلط نباشید، برخی بلد هستند چطور سوءاستفاده کنند‌.

امام جمعه لواسان گفت: بایستی با حضور بیش از پیش در مساجد، نماز جمعه و مراسمات عمومی به راحتی در دسترس مردم باشید تا بتوانند با شما صحبت کنند؛ ممکن است در مواجهه مردم با انتقاد‌های تندی هم مواجه شوید، برخی درد شهر را دارند اما نظرشان با شما متفاوت است، اما اگر به حرف‌شان گوش دهید، با مرور زمان با شما همراه می‌شوند‌.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دولت در معنای عام (قوای مجریه، مقننه و قضائیه) با بحران عدم نمایندگی مردم مواجه است و در شرایط فعلی دولت، مردم را نمایندگی نمی‌کند. شوراها با اینکه انتصابی نیستند، با این بحران مواجه‌اند‌؛ منتخب مردم‌اند اما نماینده نیستند.

امام جمعه لواسان ادامه داد: دهه اول انقلاب اسلامی دولت به معنای حقیقی نماینده مردم بود و مردم حضور جدی در صحنه داشتند؛ دفاع مقدس، جهاد سازندگی، اداره مدارس و … از جمله این حضور بود که آخرین نمونه آن در اوایل کرونا مشهود شد، اما دیگر این نمایندگی را نمی‌بینیم. مردم راه خودشان را می‌روند و شورا و شهرداری کار خود را می‌کند که طبعاً بحران جدی‌ست که دست به گریبان شماست.

لواسانی تاکید کرد: باید کاری کنیم تا سایه این بحران که مختص لواسان نیست و کشوری‌ست، از سرمان کم شود و امید است دولت جدید بتواند تا حد زیادی آن را برطرف کند‌.

وی با اشاره به مدیریت بحران مذکور در لواسان خطاب به شورای منتخب گفت: شفافیت را نهادینه کنید تا بعد از چند روز از بین نرود. مسائل را شفاف به مردم ارائه دهید، جلسات شورا را با حضور شهروندان برگزار کنید تا شرکت کنند و اختلاف‌نظرتان بر سر لایحه‌ها را ببینند.

امام جمعه لواسان ادامه داد: فضای مجازی و سایت‌ها برای شفاف‌سازی بستری مناسب هستند. شما نمی‌توانید با همه مردم ارتباط برقرار کنید اما می‌توانید با نخبگان منطقه ارتباط بگیرید؛ فراموش نکنید آن‌ها به سراغ‌تان نمی‌آیند و شما باید آن‌ها را شناسایی و دعوت کنید‌.

وی خاطرنشان کرد: در فرآیند انتخاب شهردار که فردی متخصص، امانت‌دار و فسادستیز باشد، با دقت عمل کنید؛ از صاحب نظران مشورت بگیرید اما در نهایت خودتان انتخاب کنید، چراکه مسئولیت با شماست و باید پاسخگوی تصمیم خود باشید‌.

لواسانی تاکید کرد: شفافیت به شما کمک می‌کند تا اسیر جریان لابی‌گری‌ نشوید.

امام جمعه لواسان ابراز داشت: بنده به عنوان امام جمعه از شما حمایت تمام قد خواهم داشت و علت آن مصلحت شهر است؛ اعضای شورا، نمایندگان مردم هستند و از این رو رای آن‌ها برای من مهم است. هر زمان مشورت و کمک بخواهید، تا جایی که بتوانم، انجام می‌دهم و پشتیبانی می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: البته اسلام، انقلاب اسلامی و مردم خط قرمز بنده هستند، بایستی شهروندان را راضی نگه داشت؛ شما منتخب مردم هستید و باید پاسخگوی آن‌ها باشید. اگر حمایت مردم را داشته باشید، هیچ‌کس با مخالفت خود نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

لواسانی بیان داشت: “توهم قدرت”، بسیار مهلک و شیطان خطرناکی است‌. مراقب باشید در دام آن گرفتار نشوید که شکست می‌خورید. راه در امان ماندن از این توهم هم مردمی بودن است پس خود را جدا و خاص ندانید.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تمام ارتباط بنده با شما از طریق کانال رسمی خواهد بود.

اوقات شرعی