امام جمعه لواسانات با تاکید بر اهمیت احداث و بازسازی صحن‌های ائمه اطهار علیهم السلام، این مهم را یک تکلیف شرعی دانست و گفت: حرکت در این مسیر افتخاری‌ست که نصیب ما شده و بایستی زمینه‌ را برای بهرمندی مردم از این برکت فراهم سازیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لواسانات، حجت الاسلام “سید سعید لواسانی” روز چهارشنبه در نشستی که با حضور فرماندار شمیرانات، روسای اوقاف و امور خیریه شمیران و مرکز رسیدگی به امور مساجد ناحیه شهید “باهنر”، متولی آستان امامزاده صالح علیه السلام و جمعی از معتمدان و خیران شهرستان در محل این آستان مقدس به منظور معرفی “جلال فخرا” به عنوان رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان شمیرانات برگزار شد، بیان داشت: بحمدالله مردم شمیرانات همواره حمایت چشمگیری از ستاد داشته و در این مسیر سربلند هستند.

وی افزود: جمع‌آوری آمار و ارقام کمک‌های مردمی در این زمینه برای ما اهمیت چندانی نداشت اما با توجه به اینکه ستاد عتبات عالیات استان به تفکیک کمک‌های شهرستانی را جمع‌بندی و اعلام می‌کند، بایستی در این حوزه نیز اهتمام لازم را داشته و بتوانیم کار را منسجم و با آماری دقیق پیش ببریم.

امام جمعه لواسان خاطرنشان کرد: قطعاً با این اقدام و اطلاع‌رسانی عملکرد ستاد و محل هزینه کمک‌های مردمی، شاهد رغبت بیش از پیش شهروندان برای وقف در این حوزه نیز خواهیم بود.

لواسانی ادامه داد: در راستای تحقق این مهم، بایستی هرچه سریع‌تر هیات امنای ستاد شهرستان با عضویت اعضای حقوقی و حقیقی شاخص و معتمد تشکیل شود. همچنین مقر ستاد اهمیت ویژه‌ای دارد که ان‌شالله با استقرار در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) برکات آن نیز شامل کار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم تسریع در برگزاری کنگره سه هزار و ۵۰۰ شهید سرافراز شهرستان شمیرانات ابراز کرد: متاسفانه شیوع بیماری کرونا منجر به تعویق در اجرای این برنامه شد که البته پذیرفته نیست و بایستی با اولویت پیگیری و این کوتاهی جبران شود.

لواسانی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای شمیرانات و با هماهنگی مساجد، روحانیت معزز و بزرگان منطقه می‌توانیم اقدامات مثبت و موثری در بحث کنگره شهدا، ستاد عتبات و قرارگاه محرومیت‌زدایی شهرستان داشته باشیم.

امام جمعه لواسان همچنین به لزوم تفکیک نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پنج شهرستان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس تاکید کرد و گفت: این مساله موجب تسهیل در دسترسی به نمایندگان و پاسخگویی بیشتر آن‌ها به شهروندان می‌شود. لازمه آن نیز اثبات پتانسیل‌ها و ضرورت این مهم به مسئولان متولی است که با جدیت در حال پیگیری آن هستیم.

فرماندار شمیرانات نیز اظهار داشت: شمیران پیش‌قراول اولیه ستاد عتبات استان تهران بود و امروز هم به عنوان یک اولویت کاری به این مهم می‌پردازیم و تمامی پتانسیل‌های شهرستان را در این راستا به کار می‌گیریم.

“سید مهدی ساداتی” تاکید کرد: مصوبات جلسات ستاد عتبات عالیات به منزله مصوبات شورای اداری شهرستان و برای تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادها لازم‌الاجرا خواهد بود.

براساس این گزارش، فخرا در یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شمیرانات، حکم خود را دریافت و رسماً به این سمت منصوب شده بود.

همچنین دفتر ستاد عتبات عالیات در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) خواهد بود و راه‌های ارتباطی با این ستاد به زودی برای عموم شهروندان و خیران متدین و ولایتمدار شهرستان اطلاع‌رسانی می‌شود.

اوقات شرعی