امام جمعه لواسان با اشاره به موج دوم کرونا بر ضرورت توجه بیشتر در حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده ناشی از این بحران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه لواسانات، حجت الاسلام سید سعید لوسانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به موج دوم کرونا و ضرورت توجه بیشتر به کمک‌های مؤمنانه و مواسات، بیان کرد: در شهرستان لواسان در موج اول بحران کرونا با همت خیرین و مردم اقدامات درخوری انجام شد و خانواده‌های زیادی شناسایی شدند.
امام جمعه لواسان گفت: در موج دوم کرونا تلاش می‌کنیم تا کسانی که در مواجه با بحران کرونا متحمل آسیب‌های بیشتری شده‌اند را شناسایی کنیم و کمک‌های لازم را به آن‌ها ارائه بدهیم.
رهبر معظم انقلاب در دیدار تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فرمودند: در این قضایای کرونا خب به طبقات ضعیف، بلکه طبقات متوسّط واقعاً ضربه خورد از لحاظ زندگی و معیشت و مانند اینها. آن کاری که در آستانه‌ ماه رمضان شروع شد، آن خدمت مؤمنانه‌ای که همه در آن شرکت کردند، خیلی کار باارزشی بود، توانست غم‌های خانواده‌هایی را کم کند. من امروز هم معتقدم که این نهضت تعاون و احسان را مجدّداً مردم عزیز ما شروع کنند. البتّه قطع نشده، لکن لازم است یک مقداری رشد پیدا کند، یک مقداری توسعه پیدا کند و بار دیگر فضای کشور را طراوت بدهید، کودکانی را شاد کنید، خانواده‌هایی را برخوردار کنید، پدرمادر‌هایی را از دغدغه‌ی معاش فرزندانشان نجات بدهید؛ این کاری است که مردم می‌توانند بکنند. حالا کیفیّتش چگونه باشد، چه جوری مدیریّت بشود، این‌ها قابل مدیریّت متمرکز نیست؛ این‌ها کار‌هایی است که در سطح عامّه‌ مردم، در سطح کشور [انجام میگیرد]؛ خب بحمدالله کشور بزرگ است، مردم هم زیادند، در این سطح گسترده است؛ هر کسی هر مقداری که میتواند، هر جوری که میتواند، به این کار کمک کند.
منبع: میزان

اوقات شرعی