امام جمعه لواسانات گفت: برای تداوم انقلاب اسلامی نیازمندیم تا روحیۀ تحول‌خواهی را تداوم بخشیم تا دچار افراط و تفریط و کارهای سطحی یا تحجر نشویم.
به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه لواسانات، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه بخش افزود: به هر سطح از عدالت فردی و جمعی دست یافتیم نباید به آن بسنده کنیم، بلکه باید حرکت مستمر در جهت عدالت مهدوی داشته باشیم تا دچار تحجر نشویم. در این راستا مقابله با فساد فردی، جمعی، مالی، اداری و سیاسی نیز در هر سطحی ضروری است.

وی تاکید کرد: در زمینه علم، کارآمدی، تولید، اقتصاد دانش‌بنیاد و همۀ مسائل هم این حکم جاری است. ما همواره باید جلوتر برویم و هرگز عقب ننشینیم و به وضع موجود قانع نباشیم.

خطیب جمعه لواسانات خاطرنشان کرد: ما باید عدالت را بر پایۀ اندیشۀ ناب اسلامی بشناسیم، آن را در جغرافیای احکام اسلام و مقررات و قوانین اسلامی و فقه جستجو و مطالبه کنیم و تحقق بخشیم. این خط و راه امام و مکتب امام است و امام خامنه‌ای هم همین مسیر را می‌روند.

لواسانی گفت: برای تحول و روحیۀ انقلابی باید مایۀ و پایۀ معرفتی و ایمانی خود را مستحکم و عقلانی کنیم.

وی اذعان داشت: شهید سلیمانی مصداق بارز انقلابی طراز اسلام و مکتب امام بود که از هرگونه افراط و تفریط دور بود، اتفاقاً به این دلیل است که مردم این‌چنین از وی استقبال کردند.

امام جمعه لواسان با بیان اینکه از سه منظر می‌توان به عدالت نگریست اظهار داشت: گروهی با نگاه انقلابی‌گری یکی از مقدمات و زمینه‌های تحقق دولت اسلام را تحقق عدالت اجتماعی و مبارزه با فقر و تبعیض و فساد می‌دانند و عدالت‌خواهی آنان موجب ترویج امید در کشور و میان مردم می‌شود و مسیر پیشرفت کشور و تحقق اهداف انقلاب را باز می‌کند.

خطیب جمعه لواسانات افزود: گروهی نگاه افراطی و مارکسیستی دارند که با اسلام فاصله دارد و به اسم عدالت، پایۀ نظام اسلامی را می‌زنند. آنان معرفت و اندیشۀ خود دربارۀ عدالت را از مبانی و اندیشه و احکام اسلامی نمی‌گیرند و ناامیدی و ترویج آن در میان مردم مشخصه آنها است که در حقیقت عدالت‌خواه نیستند، بلکه در خدمت مفسدان قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: گروه سوم کسانی هستند که به اسم حفظ نظام یا نگاه‌های جناحی و یا سهل‌انگارانانه جریان عدالت‌خواهی را نقد می‌کنند و ناروا می‌دانند، آنان محافظه‌کارانی هستند که به اسم انقلابی‌گری، انقلاب را به مسلخ می‌برند. برخی که با سکوت خود به جریان فساد کمک کرده و در اصل یک پای بی‌عدالتی و فساد و فقر و تبعیض هستند.

لواسانی تاکید کرد: تفاوت انقلابی‌گری و تحول را با دو جریان افراط و تفریط در موضوعات و مسائل مهم دیگر نظیر کارآمدی، در معیشت، تولید ملی، جوان‌گرایی، استقلال، تحول علمی، تحول علوم انسانی، فرهنگ و مظلومیت آن هم می‌توان دید که در مقابل تحول‌خواهی انقلاب قرار دارند.

وی با اشاره به جهاد سازندگی نیز ابراز کرد: این مهم از برکات انقلاب اسلامی بود که در سازندگی روستاها و دفاع مقدس خیلی خدمت کرد، اما متأسفانه با یک تصمیم نادرست با وزارت کشاورزی ادغام شد و حال اگر از روستائیان لواسان و بومی‌ها از نام جهاد بپرسید، نام آن مترادف با تبعیض و تخریب خانه‌های بومی‌ها و بی‌توجه به ساخت‌وسازهای قارچ‌گونۀ ویلاهای لاکچری می‌دانند‌.

امام جمعه لواسان تصریح کرد: امید است این رویه ناروا اصلاح شده و مجدد جهاد سازندگی با هدف اولیه که امام بزرگوار ما برای آن تعیین کردند به عنوان نهادی انقلابی احیاء شود.

اوقات شرعی