امام جمعه بخش لواسانات با اشاره به انتصاب شهردار جدید لواسان در هفته اخیر گفت: شهردار لواسان باید بداند که کار سختی بر دوش دارد و باید با پاک‌دستی، امانت‌داری، استفاده از مدیران و کارشناسان مجرب و سالم، و با حضوری فعال وظایف قانونی خود را انجام بدهد، تا امید مردم که از شهرداری لواسان خدشه دار شده است، بازگرداند.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه لواسانات، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه ۲۳ خرداد‌ماه ۹۹ خطاب به شهردار لواسان بیان داشت: هرگونه سهل‌انگاری، ارتباط با افراد ناسالم، باج‌دهی به خواص پرتوقع موجب سلب اعتماد مردم است.

وی با اشاره به محاکمه اکبر طبری خاطرنشان کرد: این دادگاه در باب عدالت از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ محاکمه اکبری طبری و تیمی که بلا را در کلاک لواسان به وجود آوردند و چنان در مفسدۀ خود جرئت داشتند که هشدار صریح رهبری معظم انقلاب را هم زیرپا گذاشتند و از اعتبار قوۀ قضائیه برای آن استفاده کردند.

خطیب جمعه لواسانات افزود: کلاک نماد بی‌عدالتی است، اما بزرگ‌ترین خیانتی که شد، آن نبود که ۵۲ ویلا در آن منطقه ساخته می‌شد، و رشوه و ارتشاء گرفته می‌شد، بلکه بزرگ‌ترین خیانت، ناامیدی از عدالت و از اهداف انقلاب اسلامی بود و بنظر بنده این جرم بیشتر از رشوه‌های ده میلیاردی و بالاتری است که ردوبدل شد.

لواسانی تاکید کرد: باید دادگاه به این جرم رسیدگی دقیق‌تری بدهد. هم‌چنان‌که دربارۀ باستی چنین است. وقتی چنین ببیند، جاده‌خواری هم می‌کنند و جلوی راه مردم را هم می‌بندند. و این توهین به نظام جمهوری اسلامی و مردم است که نباید نسبت به آن ساکت بود.

وی اشاره داشت: حالا بماند که ردیف اول با کمال پررویی و بی‌حیایی می‌گوید که اگر کل لواسان را هم بخواهم به من می‌داد. هم تو و هم آن رفیقت بی‌جا کرده‌اید. مردم لواسان تو را شهر خودشان راه نمی‌دهند و دیدی که پرچم عدالت را بلند کردند و هم تو و هم رفقایت را نه تنها از لواسان بیرون کردند، بلکه به میز محاکمه کشانند و برخی در چنگال عدالت هستید و برخی فرار کرده‌اید.

امام جمعه لواسان اظهار داشت: بزودی عوامل فساد اخیر در شهرداری و شورای شهر لواسان هم محاکمۀ علنی می‌شوند تا پرده‌ای دیگر از عدالت نشان داده شود.

لواسانی افزود: البته ما منتظر شناسایی مفسدان دیگر در حوزه‌های زمین‌خواری، تپه‌خواری، تجاوز به روستاها و محیط زیست و منابع طبیعی، ساخت‌وسازهای ویلاهای خلاف قانون و البته مقابلۀ جدی با تبعیضی که برخی ادرات دولتی آشکارا و در روز روشن انجام می‌دهند و با مردم عادی و بومی بسرعت برخورد می‌کنند و نسبت به ویلاهای آن‌چنانی از مابهتران سکوت می‌کنند، بلکه با مهربانی رفتار می‌کنند، هم هستیم.

وی با بیان اینکه برای بهرمندی از یاری خدا باید برپایۀ اسلام و احکام اسلامی حرکت کنیم گفت: مشکل اصلی بسیار از ما آن است که یادمان رفته برای چه انقلاب کردیم، و متأسفانه برخی به جای خدمت به مردم و اسلام به دنبال پرکردن جیب خود هستند باید با فکر، اندیشه، شناخت برپایۀ اسلام حرکت کنیم و با هوچی‌گری و عمل‌گرایی محض، رجماً بالغیب، و مغزهای خاموش کار به جایی نخواهد رسید.

خطیب جمعه لواسانات تاکید کرد: قوای سه‌گانه باید مبانی حرکت خود را اسلام، اندیشۀ ناب اسلامی، مقررات و احکام اسلامی قرار دهند، بلکه مدیریت و نظام کارگزاری ما نیاز به یک تحول جدی و اساسی دارد و نباید نسبت به آن تسامح کرد.

لواسانی خاطرنشان کرد: قوۀ قضائیه اصلاح را شروع کرد، نتایج آن را هم می‌بینیم. مجلس هم بخواست خدا تغییر اساسی کرد و امیدواریم که بتواند منشأ تحول در پایه‌گذاری قوانین و مقررات بر پایۀ اسلام و احکام اسلامی و عدالت اسلامی باشد.

وی تاکید کرد: همۀ مشکلات ما از بی‌عدالتی است؛ فساد، تبعیض، فقر معلول بی‌عدالتی است. باید عدالت اسلامی را بشناسیم و در قوانین خود تجلی بدهیم بنابراین معیار سنجش مجلس جدید آن است که چگونه می‌تواند ریل‌گذاری کشور را به سمت عدالت ببرد که به تعبیر امام عزیز ما نمرۀ مطلوبی در باب عدالت نگرفتیم.

امام جمعه لواسان حل مشکلات اقتصادی و معیشتی و تولید، ارزش پول ملی، و پیاده‌سازی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را منوط به بسط عدالت دانست و گقت: منتظر می‌مانیم و بر مجلس نظارت می‌کنیم تا ببینیم چقدر از توان و قدرت خود برای پیاده‌سازی احکام اسلامی، تحقق عدالت، شفافیت در آراء و قوانین، اصلاح قوانین ناکارآمد، و تبعیض‌زا و ضدعدالت و بهبود وضعیت نابسامان اقتصادی استفاده می‌کند.

وی اذعان داشت: نگاه‌های افراطی و تفریطی که برخی ناامید هستند و برخی از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجند، هم دور هستیم و با واقع‌بینی و با تکیه بر اهداف و آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی، مجلس و نمایندگان را رصد می‌کنیم.

خطیب جمعه لواسانات با تاکید بر اینکه آمریکا رو به افول است با اشاره به سخن ترامپ که گفته بود «جهان بدون سردار سلیمانی دنیای امن‌تری است» تصریح کرد: الان آمریکا کاملاً بهم ریخته و بشدت ناامن و ثانیاً از گذشته ناتوان‌تر شده است. این بخشی از انتقام سختی است که خدای تعالی از آمریکا گرفت که باید خدا را به خاطر این نعمت بزرگ شکرگزار باشیم.

لواسانی خاطرنشان کرد: ویروس منحوس کرونا، متأسفانه بیش از سه ماه، ما را از نماز جمعه محروم و خسارات بسیاری وارد کرد؛ اگرچه جوهرۀ خدمتگزاران سلامت را نشان داد که برخی از آنان تا پای جان هم ایستادند تا ملت کم‌تر ضربه بخورد.

وی تصریح کرد: الحق مردم هم همکاری کردند و الان بحمدلله، شدت این ویروس کم شد. اما هنوز هم باید رعایت بکنیم، از مسافرت‌های غیرضروری اجتناب کنیم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را بکنیم و موارد بهداشتی را هم رعایت بکنیم تا خدای تعالی شر این بیماری را از جامعه ما برکند.

اوقات شرعی